“Mans que parlem”: una escola on nens sords i oïdors conviuen

Com ja sabeu, la nostra escola és un centre preferent per a nens sords, així que entre els nostres alumnes hi ha nens oïdors i nens amb dificultats auditives. L’escola Municipal Tres Pins de Barcelona és un centre molt especial, on conviuen alumnat oïdor amb alumnat amb greus dificultats auditives.

El llenguatge de signes i el llenguatge oral es barregen a l’aula i a la resta d’espais de l’escola. Aquest vídeo ens permet aproximar-nos a la seva quotidianitat i ens dóna pistes sobre el valor (malgrat les dificultats) de l’educació inclusiva. Esperem que us agradi!

2 pensaments a ““Mans que parlem”: una escola on nens sords i oïdors conviuen

 1. Bon dia
  El curs passat vaig voler intentar fomentar algun tipus d’activist d’aprenentatge de signes.
  Ja que tinc una coneguda que és mestre.
  No vaig saber amb qui havia de parlar directament.
  Crec que hauriem d’aprendre tots i totes el llenguatge de signes.

  No se com, però m’agradaria fer algun tipo d’activitat.

  Gràcies

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *